28 Kasım 2016 Pazartesi

Leyleğin Getirdiği

   Esasında bu aralar internetten kitap almak gibi bir düşüncem yoktu, ancak bir iki hafta önce D&R'ın sitesinde çok satan kitaplarda %50 indirim vardı ve bu listede İthaki'nin bazı kitapları da bulunmaktaydı. Dayanamadım :P


Prelüdler&Noktürnler - Neil Gaiman: Bu kitabı %50 indirimde görünce yaşadığım şaşkınlığı tarif edemem :P Çünkü İthaki'nin kendi dağıtım sitesi olan İlknokta'da bile, diğer İthaki kitapları gibi %35 değil, %27 indirimdeydi (şimdi baktım da %35'ten %30'a düşmüş). Çok sevindim. Vee, sonunda Gaiman'ın o ünlü Sandman evrenine girebilirim!

Yokyer - Neil Gaiman: Tamam, bu kitap %50 indirimde değildi... İlknokta'da %45 indirimliydi ama baskısı tükenmiş görünüyordu. Madem bazı sitelerde baskısı tükenmiş görünüyor, artık daha ertelemeden alayım dedim (ama şuan baskısı var görünüyor?).2312 - Kim Stanley Robinson: Arka kapağında yazdığına göre ''Mars Üçlemesi''yle tanıdığımız Robinson... Ben kendisini Mars Üçlemesi ile tanıyamadım, zaten baskısı da yok, bari bu kitapla tanıyayım dedim :') Bu kitap da %50 indirimdeydi.

Pazartesi Cumartesiden Başlar - Arkadi ve Boris Strugatski: Bu kitabı da %50 indirimli kitaplar listesinde görünce, neden İthaki bilim kurgu klasiklerinin tamamı çok satanlar listesinde değil diye üzüldüm açıkçası :P Ama bu, o seriden okumayı en çok istediğim kitaplar arasındaydı, bu sebeple epey sevindim. Bir de Sürgün Gezegeni vardı, ancak onu almadım. Kitabın içinden seriye özel ayraçlardan çıkmayacağını tahmin ediyordum, ki öyle de oldu. Bir de yetmezmiş gibi hasarlı geldi :D Ben de bana en yakın D&R şubesine gidip kitabı değiştirmek istedim, alt katta hayır, olmaz, merkezle konuşun demelerine rağmen, üst kata sorunca aa, tabii ki, hemen değişelim dediler. Şöyle işleri zorlaştırmayan insanları seviyorum.Biz Gayet İyiyiz - Daryl Gregory: Bu kitap indirimliler listesinde değildi. Hem merak ettiğim için hem de kargo bedavaya gelsin diye aldım :P

Gizemler - Knut Hamsun: Bu kitap da indirimliler listesinde değildi, başka bir zaman daha ucuza alabilirdim, ama kendimi tutamadım... Yakın zamanda Hamsun'un Açlık'ını okumuştum, diğer kitaplarını da okuyayım diye heves ettim.

   Bir kitap alışverişi yazısı daha yazacağım (inşallah), ondan sonra kitap yorumlarına devam (yine inşallah tabii).
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder