10 Ağustos 2013 Cumartesi

Tazecik Kitap Yorumu: Aynı Yıldızın Altında - John Green


   Kitabı tek cümlede anlatacak olursam: Kanserli iki gencin aşk hikayesi. Daha fazla ayrıntılı anlatacak olursam: Kanser Destek Grubu'nda tanışan Hazel ve Augustus'un aşk hikayesi. Cidden, bu kitap hakkında yazacak bir şey bulamıyorum.

   Okuduğum kitaplara bakacak olursanız genelde fantastik ve bilim-kurgu kitapları görürsünüz. Duygusal kitaplar beni pek kesmiyor :D Aynı Yıldızın Altında da bunlardan biri oldu. Gerçi bu kültür ve ahlak meselesi biraz da. Kitaptaki karakterle aramızda fark var. Onlara normal gelen şeyler bana hiç de normal gelmiyor. Onlardaki aşk kavramıyla bizim kültürümüzdeki bir değil.

   Bayağı fanart var bu kitap için. Benim en beğendiğim Hazel ve Augustus çizimi bu oldu:


   Kitapta güldüğüm yerler oldu, bazı metaforları da beğendim. Ama bence o kadar da özellikli bir kitap değildi. Zaten okunacaklar listemde yoktu, okuduğum yorumlardan gaza gelip almıştım :D

Puan: 3

2 yorum:

  1. eski bir yazı ama yine de yorum yapmak istedim :)) kısacık yorumunun her zerresine katılıyorum :)) yazarın ilk aşk kitabını çok daha iyi buldum ben. john green in kitalalrındaki esprileri ve didişmeleri çok iyi buluyorum ve bu ilk aşkta daha fazlaydı. diğer kitaplarını da okumadım zaten. sevgiler :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. John Green'in kitaplarındaki esprili diyalogları ben de çok seviyorum, ancak bu kitaptaki aşk mevzusu çiğ geldi bana maalesef. Diğer kitaplarına da bir bakacağım ama sanırım. Sevgiler! :)

      Sil