5 Mayıs 2013 Pazar

Tazecik Kitap Yorumu: Başlayanlar - Lissa Price


   Bir Biyolojik Savaş yapılmış ve dünyadaki bütün yetişkinler bu savaşta kullanılan biyolojik bombalardan yayılan hastalıklar sebebiyle ölmüş. Geriye bir tek gençler ve yaşlılar kalmış, çünkü onlar bu hastalıklara karşı aşılanmış.

   Gençlere Başlayanlar ve yaşlılara da Sonlayanlar deniliyor. Sonlayanlar için hayat kendi seyrinde. Başlayanlar ise oldukça zor durumda, anne babaları ölmüş, devlet eşyalarına el koymuş. Ne paraları var, ne de evleri. Ama işin şöyle bir yüzü de var, diyelim ki bir Başlayan'sınız, yaşayan bir akrabanız yok, bedeninizi Taze Hedefler'e-beden bankasına- kiralayabilirsiniz. Bedeninizi bir Sonlayan'a kiralıyorsunuz, ikinizi de bir bilgisayara bağlıyorlar ve Sonlayan'ın zihni, sizin bedeninizde oluyor. Bu bedeni belirtilen süre boyunca kullanıyor Sonlayan. Karşılığında da size ödeme yapıyor.

   Callie bir Başlayan. O da oldukça zor bir durumda. Üstelik kardeşi de hasta. Callie'nin paraya ihtiyacı var. Bu sebeple beden bankasına gidiyor. Ancak kiralamada bir sorun çıkıyor, Callie normalde kira süresince uykuda olmalı, ama kendi bedeninde uyanıyor. Sonraları kiracısının bir iş peşinde olduğunu anlıyor, kiracısı bir cinayet işlemek istiyor.

   Keşke bu kadarla kalsa! Kitap ilerledikçe neler neler oluyor. Beden bankasının asıl amacını, kiracının neden birisini öldüreceğini öğreniyorsunuz. Bir de Blake diye bir çocuk var ki kitapta, aah, ah. Yazık sana be çocuğum :D

   Ben bu kitabı sevdim, iyi bir konusu var. Normalde, bir serinin ilk kitabına dört puan verdiysem, o serinin devamını almam. Ama bu seriye bir ayrıcalık tanıyacağım, ikinci kitabı hevesle bekliyorum :D

Puan: 4

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder