26 Kasım 2012 Pazartesi

TÜYAP'tan Ganimetler

   Ömründe ilk defa TÜYAP'a gitmiş biri olarak, fuarı beğendim, ancak bir daha gidecek kadar değil. (Edit: Sonraki yıllarda yine gittim, lafımı da yedim.) Çünkü kitap alırken kendimi kaybettim ve hafızam geri geldiğinde bir baktım ki dünyanın kitabı almışım. Eve taşımam çok zor oldu. Görmemişin TÜYAP'ı olmuş, ne yaparsınız :D

   Gelelim aldığım kitaplara...Mürekkep Yürek, Mürekkep Dünya, Mürekkep Ölüm- Cornelia Funke: Mürekkep Yürek'in filmini seyretmiştim uzun süre önce (on yaşımdayken herhalde) ve çok hoşuma gitmişti. Sonradan o filmin bir kitaptan uyarlandığını, hatta kitabın da serisinin olduğunu öğrendim. Fuarda da kaçırmadım tabii. Edit: Mürekkep Yürek'in yorumu burada! Diğer kitapların yorumu ise bloga yazılmayacak.


Uçabilen Kız - Victoria Forester: Birkaç arkadaşım bana bu kitabın harika olduğunu, mutlaka okumam gerektiğini söyleyince aldım. Edit: Bitiremedim yahu :D Sarmadı. Bloga yorumu yazılmayacak.

Korkusuz - Cornelia Funke: Bu kitap da Mürekkep Yürek serisinin yazarı Cornelia Funke'den. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım.

Gördüğüne Asla İnanma - Mario Mazzanti: Polisiye arıyordum ve bu kitap da doğru zamanda doğru yerdeydi... Normalde on sekiz liraydı, ama ona aldım. Edit: Yorumu bloga yazılmayacak.Hayaletin Kâbusu - Joseph Delaney: Wardstone Günlükleri serisinin yedinci kitabı. Ekimde de ilk kitabın filmi çıkıyor! Edit: Yorum! Ve, SAKIN FİLMİ İZLEMEYİN. İzlerseniz de ne olur filmin kitabın uyarlaması olmadığını, sadece karakter isimlerinin ödünç alındığını bilin.

Miras - Gemma Malley: Bildirge serisinin üçüncü ve de son kitabı. Bu kitabın çıkmasını çok uzun zamandır bekliyordum. Görünce aşırı sevindirik oldum tabii, aldım hemen. İşin canımı sıkan tarafı, Bildirge serisinin bendeki ilk iki kitabı, yani Bildirge ve Direniş, Tudem Yayınları'ydı, o kitapların dışlarında yumuşak bir koruyucu kapak vardı ve kitapların ebatları daha küçüktü. Bu kitabınsa yayınevi Delidolu -Tudem'in genç yetişkin markası-, koruyucu kapağı yok ve ebatları diğerlerine göre biraz daha büyük. Üçüncü kitap da öncekilerle aynı olsaydı daha sevinirdim.

Gölgelerden Uzakta - Jason Wallace: Bu kitaba Tudem'in katalogunu incelerken rastlamıştım. Konusu da hoşuma gitti, kitabın kapağında da Marcus Zusak'ın olumlu bir yorumunu görünce aldım. Edit: Bloga yorumu yazılmayacak.Linus Hoppe'un İkinci Yaşamı - Anne-Laure Bondoux: Genç Linus'un Öfkesi'nin ikinci kitabı. Birinci kitabın yorumu geliyor yakında... Edit: Yorum!

Yusuf ile Züleyhâ - Nazan Bekiroğlu: Edebiyat sınavında bu kitaptan da soru çıkacağı için bu kitabı aldım. Biraz okudum, öykülerden oluşuyor, hoş da bir kitap. Edit: Yorum!

Dahi Dedektif Ted Harrod - Pierre Varrod: Ben sekizinci sınıfa giderken okulumuzda proje dersleri vardı. Bir derste de bu kitaptaki olaylardan birini çözmeye çalışıyorduk, ama tenefüs zili çaldı, biz çözümü öğrenemeden. Ve o, benim içimde kaldı. Sonunda buldum kitabı, o olaya kadar okudum da. Artık çözümü biliyorum! (azmin gücü) :D Edit: Yorumu yazılmayacak. Ama bu yazıya yapılan yorumlar kısmına bakarsanız, küçük bir açıklamada bulundum kitap hakkında.Pür - Julianna Baggott: Bir arkadaşımın bu kitabı övmesi üzerine aldım yine. Edit: Bloga yorumu yazılamayacak.

Başlayanlar - Lissa Price: Konusu çok hoşuma giden, ama bir türlü almak nasip olmayan güzel kitap! Kısmet fuaraymış, dokuz liraydı kendileri. Edit: Yorum!

Başlat - Ernest Cline: Yine konusu hoş ve fiyatı dokuz lira olan bir kitap. Edit: Bloga yorumu yazılmayacak.Saçtaki Tuz - Avi: Bu kitabı almaya, Bir Dolap Kitap sayesinde karar verdim. Edit: Yorum!

Çalınan Çocuk - Keith Donohue: Bu kitabın biraz klasik ama hoş bir konusu var. Bir çocuk diğerinin yerine geçerse olanlar vs. Kitap aslında on dokuz liraydı ancak üç liraya aldım, indirimdeymiş, nihehehe :D Edit: Kitaba başladım, ancak yirminci sayfadan sonra devam edemedim. Bana göre bir kitap değilmiş. Bloga yorumu yazılmayacak.

   Siz neler aldınız?

3 yorum:

 1. "Dahi Dedektif Ted Harrod" nasıldır? tavsiye eder misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap hikayelerden oluşuyor, her hikayenin başında da zorluk derecesi ve çözme süresi yer alıyor. Hikayenin sonunda ise ipuçları. Siz bunlar üzerinden akıl yürüterek olayı çözmeye çalışıyorsunuz. Vakit geçirmek için güzel bir kitap, ama Agatha Christie kitaplarındaki olaylar üzerinde fikir yürütmeyi tercih ederim :)

   Sil
  2. Hmm tamamdır, mesajı aldım :)

   Sil