26 Kasım 2012 Pazartesi

TÜYAP'tan Ganimetler

   Ömründe ilk defa TÜYAP'a gitmiş biri olarak, fuarı beğendim, ancak bir daha gidecek kadar değil. Çünkü kitap alırken kendimi kaybettim ve hafızam geri geldiğinde bir baktım ki dünyanın kitabı almışım. Eve taşımam çook zor oldu. Görmemişin TÜYAP'ı olmuş, ne yaparsınız :D

   Gelelim aldığım kitaplara...Mürekkep Yürek Serisi - Cornelia Funke: Mürekkep Yürek'in filmini seyretmiştim uzun süre önce (10 yaşımdayken) ve çok hoşuma gitmişti. Sonradan o filmin bir kitabı olduğunu, daha doğrusu bir serisinin olduğunu öğrendim. Fuarda da kaçırmadım tabii :D Edit: Mürekkep Yürek'in yorumu burada! Diğer kitapların yorumu ise bloga yazılmayacak.


Uçabilen Kız - Victoria Forester: Bu kitabın konusunu ilk okuduğumda bir çocuk kitabı olduğunu düşünmüştüm. Birkaç arkadaşım bana kitabın hiiç de öyle olmadığını ve harika bir kitap olduğunu, her yaştan insana hitap ettiğini, mutlaka okumam gerektiğini söyleyince aldım. Edit: Bitiremedim yahu :D Sarmadı. Bloga yorumu yazılmayacak.

Korkusuz - Cornelia Funke: Bu kitap da Mürekkep Yürek serisinin yazarı Cornelia Funke'den. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Aslında, arkadaşım sayesinde öğrenmiştim Mürekkep Yürek serisini de, sağolsun :D

Gördüğüne Asla İnanma - Mario Mazzanti: Yazarının Mario Mazzanti olmasına güvenerek aldım, umarım hayal kırıklığına uğramam. Normalde 18 liraydı, ama 10'a aldım :D Edit: Yorumu bloga yazılmayacak.Hayaletin Kâbusu - Joseph Delaney: Hayaletin Çırağı serisinin 7. kitabı. Ekim'de de 1. kitabın filmi çıkıyor!

Miras - Gemma Malley: Bildirge serisinin 3. ve son kitabı. Bu kitabın çıkmasını çook uzun zamandır bekliyordum. Görünce aşırı sevindirik oldum tabii, aldım hemen. İşin canımı sıkan tarafı, Bildirge serisinin bendeki ilk iki kitabı, yani Bildirge ve Direniş, Tudem Yayınları'ydı, o kitapların dışlarında yumuşak bir koruyucu kapak vardı ve kitapların ebatları daha küçüktü. Bu kitabınsa yayınevi Delidolu -Tudem'in genç yetişkin markası-, koruyucu kapağı yok ve ebatları diğerlerine göre biraz daha büyük. 3. kitap da öncekilerle aynı olsaydı daha sevinirdim.

Gölgelerden Uzakta - Jason Wallace: Bu kitaba Tudem'in katalogunu incelerken rastlamıştım. Konusu da hoşuma gitti, kitabın kapağında da Marcus Zusak'ın olumlu bir yorumunu görünce aldım, hadi bakalım, hayırlısı :D Edit: Bloga yorumu yazılmayacak.Linus Hoppe'un İkinci Yaşamı - Anne-Laure Bondoux: Genç Linus'un Öfkesi'nin ikinci kitabı. Birinci kitabın yorumu geliyor yakında... Edit: Yorum!

Yusuf ile Züleyhâ - Nazan Bekiroğlu: Edebiyat sınavında bu kitaptan da soru çıkacağı için bu kitabı aldım. Biraz okudum, öykülerden oluşuyor, hoş da bir kitap. Edit: Yorum!

Dahi Dedektif Ted Harrod - Pierre Varrod: Ben 8. sınıfa giderken okulumuzda proje dersleri vardı. Bir derste de, bu kitaptaki olaylardan birini çözmeye çalışıyorduk, amaa tenefüs zili çaldı, biz çözümü öğrenemeden. Ve o, benim içimde kaldı. Sonunda aldım kitabı ama, o olaya kadar okudum da. Artık çözümü biliyorum! :D Edit: Yorumu yazılmayacak. Ama bu yazıya yapılan yorumlar kısmına bakarsanız, küçük bir açıklamada bulundum kitap hakkında.Pür - Julianna Baggott: Bir arkadaşımın bu kitabı övmesi üzerine aldım yine. Edit: Bloga yorumu yazılamayacak.

Başlayanlar - Lissa Price: Konusu çook hoşuma giden, ama bir türlü almak nasip olmayan güzel kitap! Kısmet fuaraymış, 9 liraydı kendileri. Edit: Yorum!

Başlat - Ernest Cline: Bu kitabın konusuna benzer çok film seyrettim, biri de, çok bilinen bir film olan Matrix. Bu tür filmlerde-kitaplarda gerçekliği simülasyon olan insanlar var. Bakalım bu kitabı da sevecek miyim? Bu kitap da 9 liraydı. Edit: Bloga yorumu yazılmayacak.Saçtaki Tuz - Avi: Bu kitabı almaya, Bir Dolap Kitap sayesinde karar verdim, güzel bir kitap olduğuna inanıyorum. Edit: Yorum!

Çalınan Çocuk - Keith Donohue: Bu kitabın biraz klasik ama hoş bir konusu var. Bir çocuk diğerinin yerine geçerse olanlar vs. Bir arkadaşımın önerisiyle aldım. Kitap aslında 19 liraydı ancak 3 liraya aldım, indirimdeymiş, nihehehe :D Edit: Kitaba başladım, ancak yirminci sayfadan sonra devam edemedim. Bana göre bir kitap değilmiş. Bloga yorumu yazılmayacak.

Siz neler aldınız?

3 yorum:

 1. "Dahi Dedektif Ted Harrod" nasıldır? tavsiye eder misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap hikayelerden oluşuyor, her hikayenin başında da zorluk derecesi ve çözme süresi yer alıyor. Hikayenin sonunda ise ipuçları. Siz bunlar üzerinden akıl yürüterek olayı çözmeye çalışıyorsunuz. Vakit geçirmek için güzel bir kitap, ama Agatha Christie kitaplarındaki olaylar üzerinde fikir yürütmeyi tercih ederim :)

   Sil
  2. Hmm tamamdır, mesajı aldım :)

   Sil