8 Kasım 2014 Cumartesi

Seçmeceler

   ''Of...'' adlı yazımda da dediğim gibi, okuma halli malli fotoğraflar paylaşmayı düşünüyorum artık Seçmeceler'de. Bu haftanınkini koyalım bakalım.


   Geometriye bakmam gerek, çünkü öğretmen dedi ki, pazartesi günü quiz yapacağım. Hırh, ben de sınav haftası bitti diye sevinmiştim (Edit: Quiz iptal! :D)

   Yanındaki şey ise, benim okul günlüğüm. Okulda bazen aklıma bir şeyler geliyor, not almam gerekiyor. Veya yazmaya çok ihtiyaç duyduğum anlar oluyor. Bu deftere de kendi özel alfabemle yazıyorum özel şeyleri, pek önemli olmayanları ise normal şekilde. Geçen gün okula okumaya kitap götürmedim, ki tüm teneffüslerimi kitap okuyarak geçiriyorum diyebilirim. Teneffüste canım sıkıldı, açtım günlüğü, okul defterimin başındaki resmi çiziktireyim dedim biraz. Şimdilik sadece örümcek ağını ve kısmen örümceği çizdim, ama hafta sonu bitiririm herhalde resmi.

   Günlüğün sağında da Körlük var. Biraz yavaş bir anlatımı var, konunun rahatsız ediciliği de, kitabın elimde sürünmesinde başka bir etken (On iki gündür kitabı bitirmeye çalışıyorum). Bitireceğim inşallah. Kitabı kütüphaneden almıştım, iki gün içinde teslim etmem gerek. Sayfa sayısı önemli değil de, konusu içimi kararttı. Edit: Yorum!

   Alttaki şey ise, resim defterim ve çizdiğim şey(resmi büyütmedikçe çizim pek gözükmüyor). Resim öğretmeni, fotoğraftan bakarak kuş çizin dedi, benim de elimde National Geographic Kids'in yıllar önce verdiği takvimdeki kuş fotoğrafı vardı, dedim neden bunu çizmeyeyim. Çok sevimli değiller mi ama? Bu arada, fazla aşağı çizmişim kuşu ya, canım sıkıldı, silmek de istemiyorum. Resmi çarşambaya kadar tamamlayıp hocaya vermem gerek. Son hali güzel olursa bloga fotoğrafını koyarım :D

   İşte böyle. Siz neler yapıyorsunuz bu hafta sonu sevgili okuyucular? Aa, unutmadan, inşallah yarın TÜYAP'a gidiyorum!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder